Poblíž bývalých lázní Běloves, u cesty, která stoupá k pohraničním pevnsotem, se nachází Mlynářův dvůr. Uvidíte tady krásnou roubenou chaloupku nebo mlýnské kolo. Děti si pak mohou pohladit zvířátka.
Pokud hledáte místo, které je v přírodě, ale zároveň nedaleko Náchoda, pak se vydejte k Dřevěnému drakovi. U rozvaleného objektu československého pohraničního opevnění z roku 1936 se nachází…
Na okraji Náchoda, v městské části Běloves, se nachází vila Komenský. V její blízkosti byla v letech 2017-2019 vystavěna zastřešená kolonáda s pítky, které jsou napájeny prameny Jan a Běla. V letních…
Zdejší kostel byl již ve 14. století farním, přičemž byl opatřený zvláštním plebánem, který patřil pod dobrušského děkana a královéhradeckého arciděkana. Poprvé byl zmíněn roku 1355 pod patronátem…
Tato ves zaujme na první pohled svým zvláštním pojmenováním, jež vykládá profesor Antonín Profous ve svém díle "Místní jména v Čechách. Jejich vznik, původní význam a změny. Díl III. M-Ř" takto:…
Broumovská fara patří k nejnovějším turistickým atrakcím tohoto sedmitisícového města v severovýchodních Čechách. A není to zásluhou samotné jednopatrové budovy z přelomu 17. a 18. století, ale díky…
Heřmánkovický kostel Všech svatých je jedním ze slavné skupiny broumovských kostelů. V tomto případě však jeho přitažlivost výrazně zvyšuje fakt, že jej obklopuje hřbitov s několika velmi zajímavými…
Když dnes vidíme tuto hřbitovní kapli, tak bychom sotva řekli, že se jedná o původní polický farní chrám Páně, resp. jeho část. Na tomto místě totiž stál již v roce 1253 kostel Narození Panny Marie,…
Krásy hvězdeckých skal v Broumovských stěnách netřeba příliš představovat, neboť byly krásně vylíčeny v Jiráskových „Sousedech“ a „Pandurkovi“. Jejich nejhezčím místem je kaple Panny Marie Sněžné,…
Jak je téměř u každého objektu, který je řazen k jaroměřskému rynku, dnes zvanému jako náměstí Československé armády, z doložených listin i hmotných nálezů jasné, tak i jednopatrové čp. 5 s tabulovým…