Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Úvod

Obec Jetřichov

Aktuálně budou probíhat strukturální a grafické úpravy obecního webu. Některé informace proto můžou být krátkodobě nedostupné. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

 
 

 

 


Rekonstrukce silnice v obci - (aktualizováno k 16.5.2022)

Rekonstrukce silnice mezi křižovatkou u restaurace Sv. Magdaléna a křižovatkou u penzionu U Suchánků byla zahájena 2.5.2022!

Aktuální informace zde >>>


Vážení občané,

situace na Ukrajině nám není lhostejná. Pomoc koordinujeme prostřednictvím DSO Broumovsko s Agenturou pro rozvoj Broumovska (APRB).

Sbírka na pomoc Ukrajině a uprchlíkům

Dobrovolný svazek obcí Broumovska vyhlásil veřejnou sbírku, na kterou může přispět každý, kdo bych chtěl pomoci válečným uprchlíkům pobývajícím na Broumovsku. Peníze se budou soustředit na transparentním účtu, kde každý může sledovat i jejich využití. Číslo účtu pro příspěvky je 123-6513290207/0100. Za vaše případné příspěvky velmi děkujeme.

 

Pomoc měst a obcí Broumovska se nyní ve spolupráci s dalšími organizacemi soustředí zejména na ubytování přicházejících uprchlíků a zajištění nezbytné administrativy spojené s jejich pobytem na Broumovsku.

Kontaktním místem pro osoby prchající z Ukrajiny je na Broumovsku budova Komunitního centra na adrese Lidická 174, 550 01 Broumov (budova dřívější školy ve Velké Vsi). Zde tým pracovníků a dobrovolníků poskytuje veškerý potřebný servis všem válečným uprchlíkům, od vyřízení víza po nabídku ubytování či zprostředkování pomoci úřadu práce, případné zajištění dostupné materiální pomoci ze sbírky, kterou organizuje město Broumov, a další činnosti. Na místě je k dispozici překladatelka do ukrajinštiny.

Garantovaná otevírací doba Komunitního centra: každý pracovní den v čase 8–15 hodin.

Pro kontakt jsou zřízena tato dvě telefonní čísla:

  • +420 727 800 200 (komunikace v češtině)
  • +420 727 800 300 (komunikace v ukrajinštině)

V nočních hodinách je kontaktním místem městská policie Broumov, linka 156, +420 491 504 222, +420 602 817 301.

Nabídky pomoci v rámci regionu (ubytování apod.) můžete zasílat na e-mailovou adresu ukrajina@broumovsko.cz.

V tuto chvíli slouží jako rozcestník informací web města Broumova, do provozu byl uveden také nový regionální web, kde se budou soustředit všechny potřebné informace.

Děkujeme, že se zajímáte o pomoc. Informace budeme průběžně aktualizovat. Další relevantní informace lze získat např. na této adrese.

 

 

Josef Gorgan

 


Od pondělí 7.3.2022 bude znovu otevřena knihovna. Otevírací hodiny budou každé pondělí 15:30 – 17:30. Na Vaši návštěvu se těší Jarča Veverková.


Bezhotovostní platba poplatků
Poplatky za odpady a psy máte možnost hradit bezhotovostně, bez nutnosti chodit na úřad. Věřím, že tuto službu uvítáte. Je zde pro Vás připraven formulář, který můžete vyplnit, předběžně si nechat poplatky spočítat a pak jednoduše odeslat na úřad. Po kontrole údajů Vám přijdou do e-mailové schránky pokyny pro bezhotovostní platbu. Známka na popelnice pak bude v určitých časových intervalech doručena do Vaší poštovní schránky.

Poplatky za odpady na rok 2022 dle vyhlášky 1/2021:
• Dospělá osoba – 590 Kč
• Osoba do 15 let – 295 Kč
Sleva 10% pro domácnosti zapojené do třídění plastů do žlutých popelnic.

Formulář pro bezhotovostní platbu poplatků


SMS InfoKanál

Vážení spoluobčané,SMS InfoKanál
obec Jetřichov Vám tímto nabízí jednoduchý a pohodlný způsob získávání důležitých informací o dění v obci. Ve snaze zajistit dostatečnou informovanost jsme zahájili provoz SMS InfoKanálu obce, který umožňuje zasílání důležitých informací na zaregistrovaná čísla Vašich mobilních telefonů v krátkých textových zprávách (SMS). Odběr těchto SMS je pro Vás zdarma.


Více informací ....


Koronavirus COVID-19

Antigenní testování v Broumově a další informace o aktuální situaci v našem regionu

 


Nepřehlédněte:

2022 rozpis svozů komunálního odpadu PONDĚLÍ (1x14) nově celá obec!

2022 rozpis svozů plastů (pondělí 1x28)

ROZPIS služeb stomatologické pohotovosti rok 2022 (aktualizováno)

CENY VODNÉHO A STOČNÉHO NA ROK 2022

CESTUJTE S MOBILNÍ APLIKACÍ IDS IREDO CALL CENTRUM IDS IREDO

Elektronický formulář ICE karty (seniorské obálky) s možností interaktivního vyplnění v počítači a následného tisku

Informace o zpracování osobních údajů (dle Nařízení GDPR)


Jetřichov leží v severní části okresu Náchod v Královehradeckém kraji, nedaleko státní hranice s Polskem, vzdušnou vzdáleností přibližně 2 km od Meziměstí, 5,5 km od Broumova, 9 km od Police nad Metují a 23 km od Náchoda. Polský Mieroszów je vzdušnou čarou vzdálen 8 km. Obec se nachází v geomorfologickém celku Broumovská vrchovina, celé jeho území patří do CHKO Broumovsko. Severní částí obce protéká řeka Stěnava, osou obce je její pravostranný přítok, Jetřichovský potok.

Lesní domky

V roce 1660 postaveny domky, nazývané Lesní  (Buschhuser), jež představovaly začátek obce - současný stav.


Obecní úřad

Obecní úřad v Jetřichově slouží i pro ZŠ a MŠ. Původně vila Anselma Heinzela, podnikatele a politika z 2. poloviny 19. století.


Kaple

(V současných mapách zmiňována jako Laudonova). Postavil bývalý majitel na kopci za mlýnem (č. 2/3). Původně nazvána "Groher kaple". Bohužel z této kapličky zbyly již jen ruiny.


Bělidlo

Část obce Bělidlo, v pozadí Javoří hory.